Blog

EXPLITIA S.A. wird ein akkreditierter greenSME Anbieter. Ein wichtiger Schritt in Richtung nachhaltige Entwicklung

Juni 19, 2024
Author:

W ramach współpracy z klastrem SA&AM mogliśmy ubiegać się o akredytację międzynarodowej organizacji greenSME, która szeroko wspiera produkcyjne MŚP w rozwoju i cyfryzacji. Pomyślnie przeszliśmy weryfikację i uzyskaliśmy tytuł akredytowanego dostawcy technologicznego.

To dla nas ważne wyróżnienie, które nie tylko potwierdza zaangażowanie w zrównoważony rozwój, ale także otwiera nowe możliwości przeprowadzenia transformacji cyfrowej w mniejszych zakładach produkcyjnych. Akredytacja obejmuje wdrażanie energooszczędnych procesów produkcyjnych, które ograniczają emisję zanieczyszczeń i minimalizują ilość odpadów.

Czym zajmuje się greenSME?

GreenSME to organizacja, której misją jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w osiąganiu zrównoważonego rozwoju. Działa na wielu płaszczyznach, aby pomóc w zakresie edukacyjnym i finansowym firmom wdrażać ekologiczne praktyki, poprawiać efektywność energetyczną i minimalizować wpływ na środowisko. GreenSME jest niezastąpionym partnerem dla przedsiębiorstw, które chcą działać odpowiedzialnie i z myślą o przyszłości naszej planety.

Proces weryfikacji i otrzymanie akredytacji

Aby uzyskać akredytację greenSME, explitia musiała spełnić szereg wymagań, m.in. wykazać, że nasze rozwiązania informatyczne realnie wpływają na procesy produkcyjne i operacyjne, minimalizując negatywny wpływ na środowisko. Ocenie podlegały także nasze działania w zakresie ekologii.

Otrzymanie tytułu akredytowanego dostawcy technologicznego jest dla nas ważne. Oznacza m.in. nowe możliwości edukacji i digitalizacji. Mamy nadzieję, że działalność w ramach projektu pozwoli nawiązać nowe relacje z produkcyjnymi MŚP i wspólnie tworzyć mapy drogowe cyfryzacji. Wszystko po to, aby optymalizować procesy wytwórcze, produkować z poszanowaniem dla środowiska, redukować koszty i wspierać zakłady produkcyjne w dalszym rozwoju.

Skontaktuj się z nami

Chcesz przenieść swój zakład produkcyjny na poziom 4.0? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania dla przemysłu z zakresu automatyzacji i cyfryzacji? Koniecznie daj nam znać!

Author:
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.